JETIGA SÕITMA? – Aga mis see on ja kuidas seda juhtida?

Jett on turbiinajami ja sisemootoriga veesõiduk. Tööpõhimõte seisneb selles, et turbiin imeb põhja all olevast avausest vee sisse ning paiskab selle tagaosast joana välja. Jetil on gaas, kuid pidurit ei ole. Kiirust saab vähendada ainult gaasi vähemaks võttes.

Jeti pööramiseks tuleb hoida gaasi peal, et veejuga ära ei kaoks. Kui lasta gaas maha, siis muutub sõiduk ebastabiilseks ning raskesti juhitavaks.

Jette on kahte tüüpi – istejetid ja seisujetid. Esimeste peal istutakse, teistel seistakse. Seisujett sobib hästi treeningvahendiks, istejett arendab suure lõppkiiruse ja omab paremat kiirendust. Lõbusõiduks on istejett eriti hea, sest saab kaasa võtta ka kaaslase.

Mis muud, kui jetiga sõitma!

JETIGA SÕITMA? – Aga mis juhtub vette kukkudes?

Jeti võtmel on küljes nöör, mille lahtine ots tuleb kinnitada randme või päästevesti aasa külge. See on mõeldud selleks, kui juht kukub vette, siis kukkudes tõmbab nöör eest ning mootor seiskub.

Kui jett jääb kukkudes püsti, saab sellele tagantpoolt uuesti peale ronida. Kui aga jett läheb kummuli põhi ülespoole, tuleb sõiduk esmalt püsti keerata. Selleks tuleb ujuda jeti taha, kust leiab noolega kleebise, mis näitab kummas suunas tohib jetti ümber keerata. See on oluline, sest valepidi keerates võib kere sisse sattunud vesi hõlpsasti õhu sissevõtuavadesse sattuda ning sealt edasi juba mootorisse!

Samas ei tasu muretseda, selgitame kõike kohapeal uuesti! Tule jetiga sõitma!

JETIRENDI meelespea

Jetisõit annab mõnusa ja adrenaliinirohke elamuse. Selleks, et saada parimat kogemust, soovitame jeti laenutajal:

 • olla kaine;
 • olla vähemalt 18aastane;
 • kaasa võtta autojuhiload;
 • allkirjastada rendileping;
 • kanda kalipsot, päästevesti ja kiivrit;
 • vältida lainete tekitamist sadamas;
 • sõita jetiga ettenähtud kohas (eriti tähelepanelik tuleb olla madalike, kivide, teiste sõitjate ja poide osas);
 • arvestada pika pidurdusteekonnaga;
 • kaasa võtta autojuhiload ja isikut tõendav dokument;
 • vältida suurtesse lainetesse sõitmist avamerel;
 • hoiduda eemale turbiini sisse- ja väljalaskeavast.

NAISSAAR ja AEGNA - ümberkaudsed saared

NAISSAAR kutsub! Kihuta Kakumäe sadamast Naissaarele - eestimaisesse paradiisi!

Naissaar on Tallinnale lähedal – kõigest 12 kilomeetri kaugusel. Naissaar on vaikne ja rahulik saareke, kus saab pidada piknikku, suvepäevi ja tutvuda kauni Eestimaa loodusega.

Naissaare pakub lõõgastumiseks erinevaid võimalusi – miks mitte alustada oma merereisi Kakumäe sadamast Jetirendi paatidega. Tule ja uuri meie võimalusi lähemalt!

Aegna asub Tallinnas 14 kilomeetri kaugusel. Aegnal ootavad sind kaunid liivarannad, suured rändrahnud ja rikkalik loodus. Saar on põhjusega kuulutatud looduskaitsealaks, mida läbivad mitmed matkarajad.

Külasta sinagi Aegnat ja alusta oma merereisi Kakumäe sadamast Jetirendist. Tule ja uuri meie võimalusi lähemalt!

Külasta Aegna saart!
Sõida Kakumäe sadamast Aegnale saare mõnusid nautima!